top of page
  • Obrázek autoraŠevčíková Magdalena

Konec prázdným stěnám

Prázdné stěny jsou typickým problémem v bytě. Zároveň to ale může být i štěstí, když člověk ví, jak s nimi naložit. Je libo pár tipů? Prosím pěkně.


Nástěnka či memoboard


Krásná nástěnka pro dekoraci nejen pracovny.
Designová nástěnka

Foto: Please wait to be SeatedUpřímně řečeno je mi až tak trochu líto „Nouveau Pin“ používat jako nástěnku a vůbec ji tak nazývat. Koneckonců se ale díky její vysoké estetické hodnotě dá jednoduše použít i jako nástěnná dekorace v obývacím pokoji. Tato memoboard je dostupná ve třech velikostech a barvách, s rámem z mosazi či modře lakovaného kovu. Použít můžete i jiné, v módě jsou například velkoformátové nástěnky z korku či plotové pletivo s kolíčky. Na ně si pak můžete připínat fotky z poslední rozlučky se svobodou či zamilované vzkazy od manžela.Závěsné květináče


takové se hodí do kaýdého interiéru, i tam, kde je málo místa na poličce.
Visící květináče

Foto: Ferm LivingTrocha zelené – ať už se jedná o umělé či živé rostliny – osvěží každou stěnu a patří do téměř každé místnosti. Především ale, pokud se jedná o tak krásné kamenné květináče zavěšené pouze na tenkém lanku. Pokud si přejete nějaké subtilnější, naleznete i skleněné koule visící na silonu. Nebojte – udrží to, a přitom se ještě krásně otáčejí pří vánku.Čas na design


Designové hodiny navrhnuté před více než 60ti lety. Hodí se nejen do skandinávských interiérů.
Nestárnoucí klasika

Foto: RosendahlTyto nástěnné hodiny od legendárního skandinávského designéra Arne Jacobsena jsou opravdovým klasikem designu. Již po několik desetiletí poukazují na to, jak přivézt jednoduchost k dokonalosti. Nástěnné hodiny nemusí viset pouze nad dveřmi v kuchyni či jídelně, můžete je zakomponovat do koláže s předměty, které s hodinami zdánlivě nemají vůbec nic společného.
Květinová tapeta


Dobře zvolená tapeta vykouzlí z jednoduchého interiéru oázu, ze které se vám nebude chtít pryč.
Tapeta s floral motivem

Foto: Peter FehrentzVybaví se vám při přečtení nadpisku ty ošklivé staromládenecké tapety z dob před rokem 1989? Je na čase změnit názor. Ochudili byste se totiž o jedny z nejefektivnějších nástěnných dekorací, které si jen můžete představit. Nejlepším příkladem je pak taková tapeta, která se díky svému vzoru stane absolutním eyecatcherem celé místnosti. Potom už stačí doplnit subtilním nábytkem a je to.
3D nástěnné svícny


Jeden nebo více. Tyto nádherné minimalistické svícny ohromí každého. A večer vykouzlí útulnou atmosféru v pokoji.
Geometrické svícny

Foto: MenuMáte chuť na geometrické tvary na stěně? Jaké by to bylo se svícny na čajové svíčky? Ať už je necháte jednotlivě nebo z nich vytvoříte nějakou zajímavou kompozici, vždy jsou krásným doplňkem. Z rázu se vaše stěna plastičtější.
Vertikální koberec


Vertikálně umístěný koberec, na zeď. Pocitově zateplí místnost a zároveň je jakoby uměleckým dílem.
Koberec z přírodích vláken

Foto: Jonas van der HudeMáte zcela prázdnou stěnu, přáli byste si velkoformátovou změnu, ale nechcete tapetu? S nádherným nástěnným kobercem rozproudíte v místnosti úplně jinou energii, a ještě k tomu perfektně tlumí hluk. Pocitově zateplí místnost a zároveň je jakoby uměleckým dílem. Vybírejte takové, aby se vám stylově hodili do interiéru a hlavně: ne ty s vysokým vlasem!
Zarámovaná flora


Máte málo místa na velké květiny? Zkuste malinko přírody třba zarámovat. Kompozici si už vykouzlíte sami.
Subtilní rámečky

Foto: MoebeMáte málo místa na velké květiny? Zkuste si malinko z přírody třeba zarámovat. Kompozici si už vykouzlíte sami. Co se týče nástěnných dekorací, nejsou rámy na obrazy žádnou žhavou novinkou. Jsou ale stálou klasikou a pokud máte krásné rámy, působí skvěle i bez obsahu. Nejlepším důkazem jsou tyto subtilní, které působí tak, jako byste si je zbouchali pár hřebíky a kladívkem o víkendu na chalupě. Minimálně stejně dobře, ne-li lépe, působí postavené vedle a přes sebe. Nebojte se je jen tak někde opřít. Mnohdy to působí efektivněji, než kdyby visely na stěně.


Plakáty jako umění


Ať už zarámované či nikoli, plakáty patří do interiéru.
Abstraktní statement

Foto: Ferm LivingJe naprosto jedno, jestli zarámované nebo ne: plakáty jsou bezpochyby evergreeny mezi nesčetnými možnostmi nástěnných dekorací. Geometrické tvary v harmonických barvách jsou stálými klasiky. Pokud je to na vás ale moc abstraktní, vyberete si jistě z nepřeberné nabídky plakátů s texty či inspirativními citáty.Zrcadlo, zrcadlo...


Jemně tónovaná zrcadla působí v interiéru vyjímečně a nesou s sebou čpetku tajemna.
Zrcadlo nebo obraz?

Foto: Notre Monde


Zrcadlo jako nástěnná dekorace? Funguje vlastně vždy skvěle. Nejpraktičtějším umístěním pro jediné zrcadlo je někde nad komodou, ale neztratí se ale ani nikde jinde. Pokud je zrcadel více, můžeme je pojmout jako silný koncept a pověsit je důvtipně třeba přes celou zeď. Zrcadla s mosazným či pokovaným rámem ve tvaru slunce či oválu jsou velice vkusné a dodají malinko orientu do vašeho domova. Lehce tónovanými zrcadly naopak docílíte hloubky a tajemna.Barevné barvené zdi


Barvy v interiéru působí skvěl, kdy jsou použité velkofomrítově. tat kombinace potřebuje trochu dvahy, ale stojí to za to.
Smaragdové kombo

Foto: Jonas van der HudePro spoustu z vás to asi není nějaká převratná novinka, ale tónované zdi jsou ultimátním prostředkem, abychom změnili energii v místnosti. Která barva by to ale měla být? Záleží to na vašem vkusu, avšak nejlepšího efektu dosáhnete kombinací několika doplňujících se tónů. Vždy pamatujte na to, že barva na vzorníku o velikosti jen pár centimetrů čtverečních bude na stěně vypadat mnohem tmavěji, než si myslíte. Proto si kupte barvu o dva tóny jemnější, abyste se vyvarovali zbytečnému zklamání a následnému přetírání. Také se vyvarujte barvám, které používáte na zvýrazňování textu, tzv. neonových barev, bolely by vás z nich oči.

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page