Chcete vidět, jak (a hlavně z čeho) vznikají krásné interiéry? Jak se z nehostinného zasmrádnutého bytu stane útulný a stylový domov? Na konci zimy jsem byla oslovena jedním investorem, abych se s ním zašla podívat na jeden mini byt v Brně. Účelem bylo koupit, zrekonstruovat, zařídit a připravit na následný prodej. Pojďte se podívat, jak celý proces probíhal! Zvu Vás na malý Před & Po blogpost.
Již při prohlídce bylo jasné, že se bude jednat o kompletní rekonstrukci. Už i z toho důvodu, že sociální zařízení bylo na chodbě, kuchyňský kout se nacházel ihned u vstupu, stropy i podlahy byly už od pohledu křivé a okny šla zima.
Byt je hezky nasměrován – okno v obytné místnosti na východ do klidné ulice, druhé na západ do zahrady se zelení - ihned se mi vnukla myšlenka – z bytu udělat francouzským oknem přístup do zahrady.
Aby byl byt obyvatelný, muselo se dbát na správné dispoziční řešení. A to vměstnat tam plnohodnoutnou kuchyň, koupelnu, která v bytě vůbec nebyla, ložnici i obývací zónu.
Garsonky, pokud jsou správně řešené, plní všechny funkce naprosto bez omezení, a jsou takto ideálním nemovitostním cílem pro mladé lidi.
Nejdůležitějším bodem bylo vytvořit v bytě koupelnu. Chodba, ve které se nacházela mini kuchyňka se jevila jako optimální. Nad koupelnou vznikl extra úložný prostor, kterého v bytě, kor o takovéto velikosti, není nikdy dost.
Díky vysokým stropům mne hned napadlo vyrobit zde spací patro, díky kterému se klient nebude muset omezovat ve velikosti postele, a získá tímto i pocit nerušeného soukromí. Umístěná schodů do takt malého prostoru je vždy boj s místem. Díky šikovnému truhláři z firmy WoodTech se nám podařilo vytvořit další praktický úložný prostor, a tak se spojilo přijemné s užitečným. Pod patrem se pak začala rýsovat kuchyň. Tu jsem pojala minimalisticky – žádná vysoká sekce, žádné horní skříňky – vždyť jsme v garsonce. Místo toho se na zeď za kuchyní aplikovala dekorativní betonová stěrka, která jinak jednoduché kuchyni dodá ten potřebný glow.
Barevnost interiéru se začala rýsovat už v samém počátku. Tím, že je byt v přízemí, se mu nedostává tolik světla. Proto padla volba na světlou, masivní dubovou podlahu, která je pak doplněna převážně bílým nábytkem s akcenty šedé.
Důležitým bodem bylo také správné osvětlení. Rozhodla jsme se pro víceramenné stropní svítidlo, které je nejenom opravdovým designovým skvostem, tale také dokáže perfektně nasvítit celý prostor. Kuchyň je pak extra osvětlená pomocí LED-pásků na spacím patře a pod nízkou sekcí.
Barevnost koupelny je ponechána střídmě. Objevují se tady opět barvy použité ve zbytku garsonky. Tím zajímavým prvkem jsou zde hexagonové kachličky, které koupelně dodaly šmrnc.
Comments