top of page
  • Obrázek autoraŠevčíková Magdalena

Tipy na zabydlení předsíně


Připravte sebe a své návštěvy na příjemné uvítání. Naše předsíně by neměly být pouze funkční, ale také oku lahodící. S těmito tipy propojíte obojí. Pojďte dál!1. Zaexperimentujte si!


Šedý stěna v předsíni
Kontrastní stěna v předsíni

Foto: Jonas van der Hude


Věřte si! Předsíň je nejen místností, kterou se prochází, ale také místností, která spojuje všechny ostatní pokoje. Díky tomuto speciálnímu postavení se může malinko odchýlit od konceptu celého bytu. Pořádně se do toho opřete a buďte vynalézaví – extravagantní dekorace na stěně nebo výrazná barevná kombinace – konečně se vaší předsíni dostane té pozornosti, kterou si zaslouží.


2. Úzký prostor inscenujte jako galerii


Přeměna předsíně
Výstava přímo u vás doma v předsíni

Foto: Adobestock


Předsíň je místností, kam jako první zavítate, když přijdete domů z práce nebo když přijímate hosty. Vytvořte si ji tedy krásnou a reprezentativní Pověste si vaše nejoblíbenější obrazy, mistrovská díla nebo fotografie, které vám připomínají něco výjimečného. Také sbírky umění se nejlépe prezentují na stěnách v předsíni! Když na někoho čekáte při odchodu, máte právě dostatek času na to, obdivovat skvosty visící na stěnách.


3. Pěkně tradičně – světlá barva zvětšuje


úzká předsíň a její přeměna
Tradičně krásná a vkusná předsíň

Foto: Adobestock


Většina předsíní je úzká nebo prostě a jednoduše malá, s malými okny (pokud vůbec) a můžou působit ponuře. Kdo chce vsadit na klasiku, použije na výmalbu světlé tóny, které opticky prostor zvětší a prodlouží, což vykouzlí příjmenou atmosféru. S odstíny bílé a pastelových barev působí prostor okamžitě větší.


4. Háčky namísto klasické garderóby


muuto věšáčky v předsíni
Muuto věšáčky po celé stěně

Foto: Muuto


Pokud máte úzkou předsíň, sáhněte namísto rozlehlé a hluboké garderóby k háčkům či kolíčkům. Výhoda? Háčky vám ušetří místo, kde ho člověk potřebuje a můžete je kdykoliv doplnit.


5. Zvýrazněte délku


podlouhlá předsíň a její přeměna
Podlouhlá a esteticky vydařená předsíň

Foto: Christian Burmeister


Co vám teď řeknu, bude znít paradoxně, hlavně po přečtení tipu číslo 1. Nicméně - při zařizování vašeho bytu můžete problémy i skrývat, a to tím, že je vědomě zvýrazníte. Úzkou chodbu můžete proměnit v molo, když zvýrazníte její délku. Nabarvěte zdi tmavou barvou a jako podlahu zvolte podélně položené parkety. Vyzkoušejte to! Nikdo přece nechce mluvit o nevýhodách úzkých chodeb, nýbrž o tom, jak bravurně jste si vedli při jejím zařizování.


6. Dveře ve stejné barvě jako stěny


neobyčejná předsíň
Minimalisticky dokonalé

Foto: Adobestock


Dveří mají předsíně až až. Aby nenarušovaly celkový dojem z místnosti, můžeme si pomoci jedním jednoduchým trikem - nabarvíme je stejnou barvou jako stěny. Tímto hackem se najednou dostanou do pozadí a regulérně splynou se zdmi. Tento optický efekt uhladí vzhled celé předsíně a ta bude působit klidně a harmonicky.


7. Přidaná hodnota předsíně


pracovní kout v předsíni
Pracovní koutek v předsíni

Foto: Olaf Szczpaniak


Vykouzlete z vaší předsíně více a dejte jí ještě jednu extra funkci. Co říkáte na praktický pracovní koutek? Záleží pouze na tom, kolik místa vaše předsíň nabízí. S pár policemi z ní vytvoříte i působivou knihovnu. Je to jen na vás.


8. Vše má mít své místo


industriální předsíň
Hravé a použitelné

Foto: Adobestock


Klíče, mobilní telefon, deštník, obouvák, sluneční brýle... Každý, kdo odchází z domu, musí myslet na nejednu věc. Můj tip: zařiďte si předsíň tak, aby každá věc měla své pevné místo. Pomůže vám to při udržování pořádku a věřte mi, už nikdy nic nezapomenete. Tím si ušetříte čas i vaše nervy.


9. Zrcadlo, zrcadlo


industriální předsíň
Betonový skvost

Foto: Muuto


Přineste si do své předsíně více světla a pozlobte trošku vaše oči. Velké zrcadlo odráží světlo a zvětšuje místnost. Proto by mělo být tkaticky umístěno, vedle svítidel nebo naproti dveřím do dalších pokojů – to vám přinese extra dávku velikosti do vaší předsíně.


10. Nezapomeňte na světlo!


IKEA osvětlení jinak

Foto: IKEA


Jelikož se předsíním dostává nejméně přirozeného světla, musíme často pracovat s osvětlením umělým. Kombinace závěsných svítidel spolu s nástěnnými dodává místnosti pocit vznešenosti a působí pak širší a celkově větší. V úzkých předsíních s neproporcionálně vysokými stropy působí úžasně řada závěsných lustrů - a najednou se to vše jeví jako v rovnováze.


11. Předsíň, která voní


Předsíň, která jede!

Foto: String furniture


Co je důležité pro naše blaho a srdečné přivítání je mimojiné i vůně. Mimo to, že každá domácnost má vlastní vůni, není nic horšího než vejít do ytu, kde na vás dýchne zápach z bot nebo z mokrého psa. Když tedy čekáte návštěvu, nezapomeňte vyvětrat nebo postavit na komodu v předsíni lahvičku s bytovým parfémem.
Pomocí těchto pravidel se řídím i při navrhování předsíní a zádveří pro mé klienty, a nemůžou si je vynachválit. Tak co na tyto tipy říkáte vy? Napadá vás už, jak byste mohli přeměnit nebo vylepšit tu vaši předsíň?

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page